$7.94 / 100g
$27.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
The coffee catalog
Find your next bag by roaster, roast, and tasting notes.
Search by taste$7.94 / 100g
$27.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
$8.23 / 100g
$28.00 · 12oz bag
Whole Bean
$8.47 / 100g
$24.00 · 10oz bag
a sweet and balanced profile of orange marmalade, dark chocolate, and strawberry
Colombia · Washed
$9.70 / 100g
$24.25 · 250g bag
$6.91 / 100g
$23.50 · 12oz bag
Whole Bean
$7.76 / 100g
$22.00 · 10oz bag
Whole Bean
$6.53 / 100g
$18.50 · 10oz bag
tart cranberry, toffee, and citrus peel alongside subtle spices and botanicals in the finish
Washed
$19.40 / 100g
$48.50 · 250 g bag
Bittersweet chocolate, baking spices, apricot, hazelnut
$5.73 / 100g
$19.50 · 12oz bag
Whole Bean
Raspberry Liqueur, Chocolate Mousse, Anise
Indonesia · Natural
$8.67 / 100g
$29.50 · 12-oz bag
Whole Bean
jammy blackcurrant and orange peel, as well as a deep brown sugar sweetness that finishes slightly tropical as it cools
Kenya · Washed
$11.00 / 100g
$27.50 · 250 g bag
$7.50 / 100g
$21.25 · 10oz bag
whole bean
Toasted Walnut · Dark Cocoa · Toffee
$7.60 / 100g
$18.99 · 250g bag
Whole Bean
$11.20 / 100g
$28.00 · 250 g bag
Whole bean
$11.53 / 100g
$28.82 · 250g bag
Whole Bean
$9.17 / 100g
$26.00 · 10oz bag
$6.76 / 100g
$23.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
$8.14 / 100g
$30.00 · 13oz bag
whole bean
$6.17 / 100g
$21.00 · 12oz bag
Whole Bean
$8.82 / 100g
$30.00 · 12-oz bag
Whole Bean
$8.38 / 100g
$28.50 · 12oz bag
Whole Bean
$9.88 / 100g
$28.00 · 10oz bag
$8.50 / 100g
$21.25 · 250 g bag
Stone Fruit · Floral Tea · Brown Sugar
$8.40 / 100g
$20.99 · 250g bag
Whole Bean

Setup guide
One brewer, the right papers, and a repeatable routine. Build a pour-over setup around the cup you actually make.
Read the guide
Setup guide
A little planning, a slower brew. Choose a vessel, get the filtration right, and make a batch that fits your week.
Read the guide
Setup guide
Give every tool a job. A practical home espresso station starts with compatible equipment, a scale, and a little care.
Read the guide