1927 - Panther Coffee Blend
Dark Chocolate, Nutty & Syrupy Creamy, Mellow & Balanced, Classic & Traditional
$6.17 / 100g
$21.00 · 12 oz bag
Whole Bean
The coffee catalog
Find your next bag by roaster, roast, and tasting notes.
Search by tasteDark Chocolate, Nutty & Syrupy Creamy, Mellow & Balanced, Classic & Traditional
$6.17 / 100g
$21.00 · 12 oz bag
Whole Bean
Milk Chocolate, Toasted Almond, Full Bodied and Mild
$6.17 / 100g
$21.00 · 12 oz bag
Whole Bean
Price unavailable
Price unavailable
peach, melon, red tea, and lovely florality
Colombia · Washed
$10.40 / 100g
$26.00 · 250g bag
$10.00 / 100g
$25.00 · 250g bag
soft botanicals, nectarine, and wildflower honey
Colombia · Washed
$11.50 / 100g
$28.75 · 250g bag
$11.40 / 100g
$28.50 · 250g bag
$10.00 / 100g
$25.00 · 250g bag
$11.00 / 100g
$27.50 · 250g bag
a softer yet complex tropical profile with melon and lime
Colombia · Washed
Price unavailable
$6.44 / 100g
$18.25 · 10oz bag
whole bean
Dried blueberry, roasted almond, cacao nibs
Ethiopia, Guatemala, Mexico, Indonesia · Washed, Natural, Wet Hulled
$5.88 / 100g
$20.00 · 12oz bag
Whole Bean
$8.06 / 100g
$25.00 · 310 g bag
Whole Bean
fresh pear, plum, and lemongrass, amidst a base of sweet malted chocolate
Ethiopia · Washed, Natural
$8.90 / 100g
$22.25 · 250 g bag
$28.00 / 100g
$35.00 · 125 g bag
$6.88 / 100g
$19.50 · 10oz bag
Sweet—Syrupy—Dry Cocoa
$7.10 / 100g
$22.00 · 310G bag
Whole Bean
$7.92 / 100g
$19.80 · 250 g bag
$7.35 / 100g
$25.00 · 12 oz bag
Whole Bean
Apple Crumble · Date Paste · Dark Cocoa
$7.60 / 100g
$18.99 · 250g bag
Whole Bean
$7.58 / 100g
$21.50 · 10oz bag
whole bean
$9.88 / 100g
$28.00 · 10oz bag
Price unavailable

Setup guide
One brewer, the right papers, and a repeatable routine. Build a pour-over setup around the cup you actually make.
Read the guide
Setup guide
A little planning, a slower brew. Choose a vessel, get the filtration right, and make a batch that fits your week.
Read the guide
Setup guide
Give every tool a job. A practical home espresso station starts with compatible equipment, a scale, and a little care.
Read the guide