Price unavailable
The coffee catalog
Specialty coffees · Page 2
Find your next bag by roaster, roast, and tasting notes.
Search by tasteBrowse by origin15 origins
$6.47 / 100g
$22.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
Atelier Crenn Blend Fair Trade Organic
Dark chocolate, almond, berry
Ethiopia, Guatemala, Indonesia · Natural, Washed, Wet Hulled
$6.39 / 100g
$21.75 · 12oz bag
Whole Bean
$7.35 / 100g
$25.00 · 12oz bag
Whole Bean
$5.40 / 100g
$16.75 · 310 g bag
Whole Bean
$6.17 / 100g
$17.50 · 10oz bag
$7.64 / 100g
$26.00 · 12oz bag
Whole Bean
Banko Chelchele - Washed Process - 2025
floral honey, vanilla, and toasted coconut on the nose, followed by balanced flavors of white peach, tangerine, and melon in the cup
Ethiopia · Washed
$9.30 / 100g
$23.25 · 250 g bag
$6.47 / 100g
$22.00 · 12oz bag
Whole Bean
Bauhaus
Smooth—Robust—Smoky
$7.02 / 100g
$21.75 · 310G bag
Whole Bean
Bhadra
India
$8.10 / 100g
$20.25 · 250 g bag
$7.05 / 100g
$20.00 · 10oz bag
Whole Bean
Black Apple Espresso
Juicy Orange, Red Cherry, Dark Chocolate
$5.20 / 100g
$13.00 · 250G bag
Whole Bean
$4.80 / 100g
$12.00 · 250G bag
Whole Bean
$6.17 / 100g
$21.00 · 12oz bag
Whole Bean
$6.39 / 100g
$21.75 · 12oz bag
Whole Bean
Boutique Crenn Espresso Fair Trade Organic
Hazelnut, chocolate, apricot
$6.39 / 100g
$21.75 · 12oz bag
Whole Bean
$6.51 / 100g
$24.00 · 13oz bag
whole bean
$7.64 / 100g
$26.00 · 12-oz bag
Whole Bean
$6.47 / 100g
$22.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
$6.47 / 100g
$22.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
$4.80 / 100g
$12.00 · 250 G bag
Whole Bean
Bumba - Washed Process - 2025
dark dried fruit and breakfast tea in the cup, alongside mild orange acidity and spiced chocolate in the finish
Burundi · Washed
$10.50 / 100g
$26.25 · 250 g bag
$8.52 / 100g
$29.00 · 12-oz bag
Whole Bean
Choose your brewing setup
View all guides
Setup guide
Pour over coffee supplies
One brewer, the right papers, and a repeatable routine. Build a pour-over setup around the cup you actually make.
Read the guide
Setup guide
Cold brew coffee supplies
A little planning, a slower brew. Choose a vessel, get the filtration right, and make a batch that fits your week.
Read the guide
Setup guide
Espresso bar supplies
Give every tool a job. A practical home espresso station starts with compatible equipment, a scale, and a little care.
Read the guide