$10.80 / 100g
$27.00 · 250 g bag
Whole bean
The coffee catalog
Find your next bag by roaster, roast, and tasting notes.
Search by taste$10.80 / 100g
$27.00 · 250 g bag
Whole bean
$8.08 / 100g
$27.50 · 12oz bag
Whole Bean
Malted Milk, Deep Chocolate, Vanilla, Honey & Cherries
$6.17 / 100g
$21.00 · 12 oz bag
Whole Bean
$6.45 / 100g
$20.00 · 310 g bag
Whole Bean
$7.74 / 100g
$24.00 · 310 g bag
Whole Bean
Dark Honey, Clementine, Blackberry
$7.05 / 100g
$20.00 · 10oz bag
Whole Bean
$6.47 / 100g
$22.00 · 12-oz bag
Whole Bean
$14.82 / 100g
$42.00 · 10oz bag
$7.35 / 100g
$25.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
$7.58 / 100g
$21.50 · 10oz bag
Chocolate ganache, candied orange peel, raspberry
$5.88 / 100g
$20.00 · 12oz bag
Whole Bean
Passionfruit | Mango Candy | Green Apple | Cacao
Colombia · Thermal Shock
Price unavailable
$18.34 / 100g
$52.00 · 10oz bag
$8.95 / 100g
$33.00 · 13oz bag
whole bean
$6.76 / 100g
$23.00 · 12oz bag
Whole Bean
$8.41 / 100g
$31.00 · 13oz bag
ground
$8.38 / 100g
$28.50 · 12-oz bag
Whole Bean
$9.23 / 100g
$34.00 · 13oz bag
whole bean
$9.23 / 100g
$34.00 · 13oz bag
whole bean
Hibiscus - Yellow Plum - Dried Cranberry
Colombia · Washed
$25.33 / 100g
$38.00 · 150g bag
Whole Bean
$16.93 / 100g
$48.00 · 10oz bag
$8.01 / 100g
$27.25 · 12 OZ bag
Whole Bean
$10.40 / 100g
$26.00 · 250 g bag
Whole bean
$12.35 / 100g
$42.00 · 12oz bag
Whole Bean

Setup guide
One brewer, the right papers, and a repeatable routine. Build a pour-over setup around the cup you actually make.
Read the guide
Setup guide
A little planning, a slower brew. Choose a vessel, get the filtration right, and make a batch that fits your week.
Read the guide
Setup guide
Give every tool a job. A practical home espresso station starts with compatible equipment, a scale, and a little care.
Read the guide