$8.82 / 100g
$20.00 · 8oz bag
Decaf
The coffee catalog
Find your next bag by roaster, roast, and tasting notes.
Search by taste$8.82 / 100g
$20.00 · 8oz bag
Decaf
$6.17 / 100g
$21.00 · 12oz bag
Whole Bean
$16.00 / 100g
$40.00 · 250 g bag
Price unavailable
$6.76 / 100g
$23.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
$7.87 / 100g
$29.00 · 13oz bag
whole bean
Riesling, Honeycomb, Crème brûlée
Colombia · Washed
$8.23 / 100g
$28.00 · 12oz bag
Whole Bean
Lychee, Kumquat, Wildflower Honey
Colombia · Washed
$8.23 / 100g
$28.00 · 12oz bag
Whole Bean
Seasonal—Fresh—Organic
$7.10 / 100g
$22.00 · 310G bag
Whole Bean
$7.05 / 100g
$24.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
Strawberry - Lemon Custard - Blackberry
Costa Rica · Honey
$22.67 / 100g
$34.00 · 150g bag
Whole Bean
$11.82 / 100g
$33.50 · 10oz bag
$7.86 / 100g
$26.75 · 12 OZ bag
Whole Bean
$7.94 / 100g
$27.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
$8.38 / 100g
$28.50 · 12-oz bag
Whole Bean
Pluot, Mandarin Orange, Muscat Grape
Costa Rica · Honey
$8.23 / 100g
$28.00 · 12oz bag
Whole Bean
$6.17 / 100g
$21.00 · 12oz bag
Whole Bean
$7.92 / 100g
$19.80 · 250 g bag
$7.05 / 100g
$24.00 · 12 oz bag
$5.40 / 100g
$16.75 · 310 g bag
Whole Bean
$6.78 / 100g
$25.00 · 13oz bag
whole bean
$6.21 / 100g
$19.25 · 310 g bag
Whole Bean
$6.17 / 100g
$17.50 · 10oz bag
$8.40 / 100g
$20.99 · 250g bag
Whole Bean

Setup guide
One brewer, the right papers, and a repeatable routine. Build a pour-over setup around the cup you actually make.
Read the guide
Setup guide
A little planning, a slower brew. Choose a vessel, get the filtration right, and make a batch that fits your week.
Read the guide
Setup guide
Give every tool a job. A practical home espresso station starts with compatible equipment, a scale, and a little care.
Read the guide