$13.40 / 100g
$38.00 · 10oz bag
The coffee catalog
Find your next bag by roaster, roast, and tasting notes.
Search by taste$13.40 / 100g
$38.00 · 10oz bag
$6.24 / 100g
$23.00 · 13oz bag
whole bean
$8.64 / 100g
$24.50 · 10oz bag
Strawberry | Milk Chocolate | Cane Sugar | Banana
Colombia · Washed
$13.40 / 100g
$38.00 · 10oz bag
$5.73 / 100g
$19.50 · 12oz bag
Whole Bean
$5.73 / 100g
$19.50 · 12oz bag
Whole Bean
$7.05 / 100g
$24.00 · 12-oz bag
Whole Bean
$10.00 / 100g
$25.00 · 250 g bag
Whole bean
$5.88 / 100g
$20.00 · 12oz bag
Whole Bean
$6.88 / 100g
$19.50 · 10oz bag
whole bean
$6.17 / 100g
$21.00 · 12oz bag
Whole Bean
$8.95 / 100g
$33.00 · 13oz bag
whole bean
$7.76 / 100g
$22.00 · 10oz bag
Whole Bean
$5.88 / 100g
$20.00 · 12oz bag
Whole Bean
$6.98 / 100g
$23.75 · 12oz bag
Decaf · Whole Bean
peaches and herb jam to a little taste of honey
$6.61 / 100g
$22.50 · 12oz bag
Whole Bean
Dried Cherry, Baking Spices, Cocoa
Brazil, Ethiopia, Costa Rica · Natural, Honey
$6.47 / 100g
$22.00 · 12-oz bag
Whole Bean
Dark chocolate, cinnamon, graham cracker, berry jam
$5.29 / 100g
$18.00 · 12oz bag
Whole Bean
$8.90 / 100g
$22.25 · 250 g bag
Subtle florals, raspberry, and wafer cookie on the nose
Washed
$10.20 / 100g
$25.50 · 250 g bag
Very Creamy, Soft Round Chocolate, Sweet Black Cherry Ripe Coffee Fruit, Sugarcane finish
$6.17 / 100g
$21.00 · 12 oz bag
Whole Bean
$7.94 / 100g
$22.50 · 10oz bag
Price unavailable
$13.40 / 100g
$38.00 · 10oz bag

Setup guide
One brewer, the right papers, and a repeatable routine. Build a pour-over setup around the cup you actually make.
Read the guide
Setup guide
A little planning, a slower brew. Choose a vessel, get the filtration right, and make a batch that fits your week.
Read the guide
Setup guide
Give every tool a job. A practical home espresso station starts with compatible equipment, a scale, and a little care.
Read the guide