$11.64 / 100g
$33.00 · 10oz bag
The coffee catalog
Find your next bag by roaster, roast, and tasting notes.
Search by taste$11.64 / 100g
$33.00 · 10oz bag
$11.64 / 100g
$33.00 · 10oz bag
$7.20 / 100g
$18.00 · 250 G bag
Whole Bean
Cedar, apricot, marzipan, milk chocolate, nutmeg
$5.44 / 100g
$18.50 · 12oz bag
Whole Bean
$7.60 / 100g
$18.99 · 250g bag
Whole Bean
$6.61 / 100g
$22.50 · 12oz bag
Whole Bean
$9.17 / 100g
$26.00 · 10oz bag
$8.01 / 100g
$27.25 · 12 OZ bag
Whole Bean
$8.08 / 100g
$27.50 · 12 OZ bag
Whole Bean
$8.95 / 100g
$33.00 · 13oz bag
whole bean
$7.94 / 100g
$27.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
Black tea, stone fruit, graham cracker
Ethiopia · Washed
$6.39 / 100g
$21.75 · 12oz bag
Whole Bean
$8.16 / 100g
$27.75 · 12 OZ bag
Whole Bean
$7.10 / 100g
$22.00 · 310 g bag
Whole Bean
Strawberry | Honeysuckle | Pink Lemonade | Peach
Ethiopia · Natural
$12.35 / 100g
$35.00 · 10oz bag
$12.80 / 100g
$32.00 · 250 g bag
Whole bean
Ethiopia · Natural
$7.35 / 100g
$25.00 · 12oz bag
Medium · Whole Bean
$8.14 / 100g
$30.00 · 13oz bag
whole bean
$6.47 / 100g
$22.00 · 12oz bag
Whole Bean
$6.76 / 100g
$23.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
$8.08 / 100g
$27.50 · 12oz bag
Whole Bean
$8.23 / 100g
$28.00 · 12oz bag
Whole Bean
Cherry limeade, pie crust, baking spice
$5.73 / 100g
$19.50 · 12oz bag
Whole Bean
$5.40 / 100g
$16.75 · 310 g bag
Whole Bean

Setup guide
One brewer, the right papers, and a repeatable routine. Build a pour-over setup around the cup you actually make.
Read the guide
Setup guide
A little planning, a slower brew. Choose a vessel, get the filtration right, and make a batch that fits your week.
Read the guide
Setup guide
Give every tool a job. A practical home espresso station starts with compatible equipment, a scale, and a little care.
Read the guide