$64.00 / 100g
$80.00 · 125 g bag
The coffee catalog
Find your next bag by roaster, roast, and tasting notes.
Search by taste$64.00 / 100g
$80.00 · 125 g bag
vibrant white grape, subtle florals, and an integrated panela-like sweetness, followed by a finish of soft pome fruit reminiscent of pear and yellow apple
Ecuador · Washed
$11.80 / 100g
$29.50 · 250 g bag
Milk chocolate, hazelnut, dried cherry, creamy mouthfeel, sweet finish
Brazil · Natural
$6.76 / 100g
$23.00 · 12 oz bag
Whole Bean
Dark Chocolate, Caramel, Date
$7.76 / 100g
$22.00 · 10oz bag
Whole Bean
$7.20 / 100g
$18.00 · 250 G bag
Whole Bean
Milk Chocolate · Ripe Berry · Baking Spice
$7.60 / 100g
$18.99 · 250g bag
Whole Bean
Bittersweet chocolate, dried plum, and walnut
Nicaragua · Washed, Natural
$5.81 / 100g
$19.75 · 12oz bag
Whole Bean
$7.94 / 100g
$22.50 · 10oz bag
Orange creamsicle, rainier cherry, caramel
$6.76 / 100g
$23.00 · 12oz bag
Whole Bean
$6.88 / 100g
$19.50 · 10oz bag
$6.61 / 100g
$22.50 · 12oz bag
Whole Bean
$13.37 / 100g
$45.50 · 12oz bag
Whole Bean
Chocolate, Raspberry, Candied Ginger
Guatemala · Washed
$7.35 / 100g
$25.00 · 12oz bag
Whole Bean
$5.81 / 100g
$19.75 · 12oz bag
Light-Medium · Whole Bean
$9.74 / 100g
$24.35 · 250g bag
Whole Bean
$6.61 / 100g
$22.50 · 12oz bag
Light-Medium · Whole Bean
$10.23 / 100g
$29.00 · 10oz bag
Roasts and Ships Weekly on Tuesday
Whole Bean
$8.50 / 100g
$21.25 · 250 g bag
$5.88 / 100g
$20.00 · 12oz bag
Whole Bean
Honeydew - Blood Orange - Jasmine
Honduras · Washed
$25.67 / 100g
$38.50 · 150g bag
Whole Bean
Red apple, chocolate, roasted almond
Honduras · Washed
$6.17 / 100g
$21.00 · 12oz bag
Whole Bean
$7.94 / 100g
$27.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
$10.04 / 100g
$25.10 · 250g bag
Whole Bean
$9.17 / 100g
$26.00 · 10oz bag

Setup guide
One brewer, the right papers, and a repeatable routine. Build a pour-over setup around the cup you actually make.
Read the guide
Setup guide
A little planning, a slower brew. Choose a vessel, get the filtration right, and make a batch that fits your week.
Read the guide
Setup guide
Give every tool a job. A practical home espresso station starts with compatible equipment, a scale, and a little care.
Read the guide