$7.05 / 100g
$20.00 · 10oz bag
Whole Bean
The coffee catalog
Find your next bag by roaster, roast, and tasting notes.
Search by taste$7.05 / 100g
$20.00 · 10oz bag
Whole Bean
$6.47 / 100g
$22.00 · 12-oz bag
Whole Bean
$8.11 / 100g
$23.00 · 10oz bag
Whole Bean
$5.44 / 100g
$18.50 · 12oz bag
Whole Bean
$6.94 / 100g
$21.50 · 310G bag
Whole Bean
$6.17 / 100g
$21.00 · 12oz bag
Whole Bean
$7.05 / 100g
$20.00 · 10oz bag
Whole Bean
$9.52 / 100g
$27.00 · 10oz bag
Whole Bean
$8.64 / 100g
$24.50 · 10oz bag
$8.31 / 100g
$25.75 · 310G bag
Whole Bean
$13.23 / 100g
$30.00 · 8oz bag
Roasts & ships Oct 13, 2026 (Pacific Time)
Dark Chocolate | Molasses | Red Wine | Dried Berries | Thick + Syrupy
$8.82 / 100g
$25.00 · 10oz bag
Delicate & Dessert-Like; candied almonds; chocolaty background
Colombia, Uganda
$6.47 / 100g
$22.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
Sweet lemonade, malted chocolate, raspberry & concord grape, silky Finish
Ethiopia, Uganda · Washed
$6.76 / 100g
$23.00 · 12 oz bag
Whole Bean
$7.05 / 100g
$20.00 · 10oz bag
$8.23 / 100g
$28.00 · 12 OZ bag
Whole Bean
$10.30 / 100g
$25.75 · 250 g bag
$8.09 / 100g
$25.00 · 10.9oz bag
Whole Bean
$8.06 / 100g
$25.00 · 310G bag
Whole Bean
$6.47 / 100g
$22.00 · 12 oz bag
Light · Whole Bean
brown sugar sweetness with flavors of raspberry jam, stone fruit, and mouth-watering blood orange acidity
Washed
$11.40 / 100g
$28.50 · 250 g bag
Stewed apple, Soft mouthfeel, Heirloom tomato; Applesauce, Soft Mouthfeel, Heirloom Tomato
$6.47 / 100g
$22.00 · 12 oz bag
Decaf · Whole Bean

Setup guide
One brewer, the right papers, and a repeatable routine. Build a pour-over setup around the cup you actually make.
Read the guide
Setup guide
A little planning, a slower brew. Choose a vessel, get the filtration right, and make a batch that fits your week.
Read the guide
Setup guide
Give every tool a job. A practical home espresso station starts with compatible equipment, a scale, and a little care.
Read the guide