Organic Off Grid
Bittersweet Cocoa, Smoke, & Roasty
$6.38 / 100g
$19.00 · 10.5 oz bag
Whole bean
The coffee catalog
Find your next bag by roaster, roast, and tasting notes.
Search by tasteBittersweet Cocoa, Smoke, & Roasty
$6.38 / 100g
$19.00 · 10.5 oz bag
Whole bean
$8.02 / 100g
$20.00 · 8.8 oz bag
Whole Bean
Cream, Wafer & Nut
$6.72 / 100g
$20.00 · 10.5 oz bag
Whole bean
$8.95 / 100g
$33.00 · 13oz bag
whole bean
$6.17 / 100g
$21.00 · 12oz bag
Whole Bean
$6.24 / 100g
$23.00 · 13oz bag
whole bean
$10.00 / 100g
$25.00 · 250G bag
Whole Bean
Price unavailable
$31.75 / 100g
$90.00 · 10oz bag
$8.80 / 100g
$22.00 · 250 G bag
Whole Bean
$6.39 / 100g
$21.75 · 12oz bag
Whole Bean
$7.60 / 100g
$28.00 · 13oz bag
whole bean
$24.69 / 100g
$70.00 · 10oz bag
$10.10 / 100g
$25.25 · 250g bag
Whole Bean
$12.00 / 100g
$30.00 · 250 g bag
Whole bean
$6.47 / 100g
$22.00 · 12oz bag
Whole Bean
$8.64 / 100g
$24.50 · 10oz bag
Honey, Brown sugar, Orange peel; Syrupy Body; fruit and floral notes; clean finish.
$6.17 / 100g
$21.00 · 12 oz bag
Whole Bean
Raspberry, lime, dried apricot, punchy, sweet finish
Guatemala · Natural
$7.94 / 100g
$27.00 · 12 oz bag
Whole Bean
As an espresso you can taste multiple layers of pomegranate, key lime rock candy and chocolate mousse. Brewed with a filter yields notes of sun kissed stone fruit and raspberries in a raw honey mask.
$6.47 / 100g
$22.00 · 12oz bag
Whole Bean
Price unavailable
$5.40 / 100g
$16.75 · 310 g bag
Whole Bean
plum, raw honey, and marmalade, with complex florals reminiscent of spearmint and jasmine in the finish
Washed
$19.40 / 100g
$48.50 · 250 g bag
Nutty & Inviting; apricot and honeydew flavor notes; toasted hazelnuts
$6.47 / 100g
$22.00 · 12 OZ bag
Whole Bean

Setup guide
One brewer, the right papers, and a repeatable routine. Build a pour-over setup around the cup you actually make.
Read the guide
Setup guide
A little planning, a slower brew. Choose a vessel, get the filtration right, and make a batch that fits your week.
Read the guide
Setup guide
Give every tool a job. A practical home espresso station starts with compatible equipment, a scale, and a little care.
Read the guide