$8.23 / 100g
$28.00 · 12oz bag
Whole Bean
The coffee catalog
Find your next bag by roaster, roast, and tasting notes.
Search by taste$8.23 / 100g
$28.00 · 12oz bag
Whole Bean
$6.61 / 100g
$22.50 · 12oz bag
Whole Bean
$7.05 / 100g
$20.00 · 10oz bag
Whole Bean
$13.05 / 100g
$37.00 · 10oz bag
Roasts and Ships Every Tuesday
Whole Bean
Dark chocolate, almond, berry
Ethiopia, Guatemala, Indonesia · Natural, Washed, Wet Hulled
$5.88 / 100g
$20.00 · 12oz bag
Whole Bean
$7.58 / 100g
$21.50 · 10oz bag
Brown Sugar, Dried Apricot, Butterscotch
$7.05 / 100g
$20.00 · 10oz bag
Whole Bean
$8.10 / 100g
$20.25 · 250 g bag
butterscotch and brown butter complimented by rich cocoa and toasted almonds, all nicely balanced by a subtle orange-like acidity
Washed
$9.70 / 100g
$24.25 · 250 g bag
$8.82 / 100g
$25.00 · 10oz bag
Creamy Body, Chocolate and Red Fruit, Honey-Like Sweetness
Honduras · Washed
$6.47 / 100g
$22.00 · 12 oz bag
Whole Bean
$6.61 / 100g
$22.50 · 12oz bag
Whole Bean
Black tea, peach, tangerine, bright, juicy and silky
Burundi · Washed
$8.23 / 100g
$28.00 · 12 oz bag
Whole Bean
Dark Chocolate - Molasses - Black Cherry
$4.80 / 100g
$12.00 · 250G bag
Whole Bean
Dark chocolate, almond, berry-like fruit
Ethiopia, Guatemala, Indonesia · Natural, Washed, Wet Hulled
$6.17 / 100g
$21.00 · 12oz bag
Whole Bean
$6.24 / 100g
$23.00 · 13oz bag
whole bean
Fudge, Brown Butter & Vanilla Wafer
$6.38 / 100g
$19.00 · 10.5 oz bag
Whole bean
$8.02 / 100g
$20.00 · 8.8 oz bag
Whole bean
Plum, Toffee & Cocoa Powder
$6.38 / 100g
$19.00 · 10.5 oz bag
Whole bean
$8.02 / 100g
$20.00 · 8.8 oz bag
Whole bean
Dried Cherry, Citrus & Caramel
$6.72 / 100g
$20.00 · 10.5 oz bag
Whole bean
Yellow Apple, Milk Chocolate & Baking Spices
$6.72 / 100g
$20.00 · 10.5 oz bag
Whole Bean
$6.72 / 100g
$20.00 · 10.5 oz bag
Whole bean
$8.02 / 100g
$20.00 · 8.8 oz bag
Whole Bean

Setup guide
One brewer, the right papers, and a repeatable routine. Build a pour-over setup around the cup you actually make.
Read the guide
Setup guide
A little planning, a slower brew. Choose a vessel, get the filtration right, and make a batch that fits your week.
Read the guide
Setup guide
Give every tool a job. A practical home espresso station starts with compatible equipment, a scale, and a little care.
Read the guide